*צילום תמונה ראשי: יועד כהן איגוד הכדוריד.

לקראת המשחק השני בסדרת הגמר, מכבי ת"א – הפועל ראשל"צ

המשחק השני בין מכבי קסטרו ת"א להפועל אלטשולר שחם ראשל"צ בסדרת גמר הפליאוף בליגת ווינר בכדוריד ייערך הערב  מחר (שני – 20:00 – תיכונט – שידור ישיר בערוץ הספורט). הפועל עלתה ביום שישי ליתרון של 0:1 אחרי ניצחון 20:27, ואם היא תנצח הערב תעלה את מאזנה ל-0:2 – היא תוכל להשיג הכרעה ולהניף צלחת כבר במשחק השלישי שייערך ביום שישי בנחלת יהודה.

כל תוצאה אחרת הערב – תבטיח סדרה של לפחות 4 מפגשים שתימשך גם בשבוע הבא. במכבי ת"א מנסים להכשיר את הקפטן והפיבוט עומר דבדה, שנעדר מהמשחק הראשון בגלל פציעה.

אחד הנתונים שמעניין להביט בהם, דווקא בהופעה השלישית ברציפות של מכבי ת"א בגמר פליאוף, היא מה ההשפעה של מכת פתיחה. מכבי אומנם כבר נוצחה העונה ב-7 שערי הפרש מול הפועל ראשל"צ, והודחה ברבע גמר גביע המדינה, והתאוששה מכך.

בעונה שעברה – מכבי ראשל"צ פתחה את סדרת הגמר עם ניצחון מוחץ ב-8 שערי הפרש על מכבי ת"א, וחתמה כעבור שבוע עם 'סוויפ' של 0:3 והנפת צלחת האליפות בתיכונט. שנתיים לאחור, מכבי ת"א פתחה את גמר 2016 עם ניצחון ענק ב-8 שערי הפרש על מכבי ראשל"צ, וחתמה סדרה חד-צדדית עם 3 ניצחונות וביניהם תיקו. האם התחזית  המוקדמת של מאמן מכבי ת"א ניקולה מקסימוביץ' שהסדרה הזו תימשך 5 משחקים – תחזיק?

הסדרה האחרונה שנמתחה ל-5 משחקים הייתה בין הראשוניות, ב-2015, והיא הייתה צמודה, וסיפקה דרמה גדולה עם במשחק החמישי והוכרעה על הפרש שערים (הפועל הניפה את הצלחת האחרונה שלה, ב'בית מכבי').

ההפסד של מכבי ת"א בנחלת יהודה ביום שישי האחרון היה הראשון שלה בפליאוף הנוכחי, אחרי שחצתה את הסדרות מול הפועל אשדוד ומול עירוני רחובות ללא הפסד. מנגד, הניצחון של הפועל היה הראשון שלה, במשחק פותח, בפליאוף 2018, אחרי שבשתי הסדרות הקודמות היא מצאה את עצמה בפיגור של 1:0, לאחר הפסדים ביתיים למ.כ חולון ולמכבי ראשל"צ בשלבי רבע וחצי הגמר.

פלוס-מינוס: שימו לב לאחוזים של השוער פדז'ה דיאנוביץ' שמאז אותו משחק קטסטרופה מול מכבי ראשל"צ (29:22) בפתיחת חצי גמר הפליאוף, שבו סיפק 2 עצירות מ-18 זריקות: ב-3 המשחקים האחרונים הוא סיפק בממוצע 14.3 עצירות למשחק כשהוא עומד על קרוב ל-40 אחוז בממוצע וממשחק למשחק גם הסקור של היריבה הולך ופוחת. הם לא נכנסו לרשימת הכיבושים, אבל קרדיט גדול להגנה נהדרת של עידו לביא ולשי נתן.

כמות ההבקעה של הפועל ראשל"צ במשחק האחרון – 27. לא מספר יוצא דופן, אבל יש בו משהו. 25 מהשערים היו מהשדה, וגם באחוזים טובים. הפועל התגברה על יום לא טוב של נובאק בוסקוביץ' שכבש שני שערים בלבד (בנוסף ליוסיפ שאנדריק הפצוע). אבישי סמולר היה המבקיע הבולט עם 10 שערים מ-12 ניסיונות. התרומה מסביב, של שקלים, חממי, יותם טל, ערן צרפתי, יובל גררה (תרמו יחד 14 שערים) מילאה את החלל בקבוצה של עידן מימון, שהבהיר: "הניצחון האחרון לא אומר כלום. אנחנו צריכים להמשיך. אין אחד שחושב שאנחנו מעליהם ברמה, ואנחנו לא נבוא שאננים ביום שני".

ומה קרה לזרים של מכבי ת"א? מילוש לואניצ'יץ' סיים עם 0 מ-4, פרדראג דאצ'ביץ' עם 3 שערים מ-7 ניסיונות, אנס באשיץ' עם שניים (ורק אחד מהשדה) מ-4 ניסיונות. הם נראו כבדים, לא חדים, על אף שזכו לשבוע של התרעננות מאז המשחק האחרון בחצי גמר הפליאוף ברחובות. שם, יחי ההבדל, השלישייה הזו תרמה 14 שערים (מלבד תרומה במהלכים נוספים ואסיסטים). בסגל הצר, ולבטח לא עמוק מבחינת ניסיון – התלות של מכבי בשלישייה הזו גדולה. במיוחד הערב.

*צילום תמונה ראשי: יועד כהן איגוד הכדוריד.

שתף: