*צילום תמונה ראשי ארנון לוי

מוטי קריספיל: " אני מאמין שבסוף כולנו מחייך"

מוטי קריספיל, עוזר המאמן של הפועל מגדל העמק מספר לאתר ליגה על העונה של מגדל העמק, התחושות לקראת גביע המדינה ומתי נראה אותו על הקווים כמאמן ראשי. מאת: מאור בכר.

אתה חוזר לתפקיד העוזר מאמן בהפועל מגדל העמק, מה התחושות ?

"מגדל העמק זה הבית שלי, אני מחובר למקום כמו חבל לטבור של אמא. בכל פעם שיקראו לי אני אתייצב כל זמן ואדע שיש לי אתרום ממעשי ומהניסיון שלי".

בתקופה שלך כמאמן זמני אז בהפועל נצרת עילית נחלת איזשהי הצלחה, אתה מאמין כיום שאתה יכול לעמוד בתור מאמן ראשי ?

"למען האמת התקופה בנצרת עלית חישלה אותי מאוד וגרמה לי להיות מי שאני היום בעיקר למדתי ממאמנים מצויינים כמו שמעון הדרי, רפי בוסקילה, יוסי זוזוט ועידן בר און. זה היה מטורף לעבוד עם 4 מאמנים בעונה וחצי, כל אחד והאג׳נדה שלו. הייתה לי תקופה כמאמן ראשי בנצרת עלית כ-7 משחקים כש3 ניצחתי 2 סיימתי בתיקו ו2 הפסדתי לנתניה והפועל עכו שבסוף העונה העפילו לליגת העל . אני לגמרי חושב שאני ראוי ובנוי להיות מאמן ראשי אבל כל דבר בעיתו ואני מאמין כשיגיע הזמן שלי אקח את ההזדמנות שתינתן לי ב-2 ידיים".

בתור אחד ששיחק ועכשיו גם בעל תפקיד במועדון, באיזה צד על המגרש אתה יותר נהנה להיות ?

"האמת שאלה שתי עולמות שונים מבחינת התפקיד אבל אגיד לך רק את האמת, אפילו שהמקצוע הזה הוא מאוד כפוי טובה, אני מרגיש סיפוק אדיר כמאמן.".

מגדל העמק עשתה השנה רכש משמעותי, בין היתר: שלומי חנוכה, אופק בראזני, ניקולס פלצוק ועוד. מה הקו המנחה בבניית הסגל העונה ?

"האמת שכשבנינו את הסגל גם אני וגם אלי רצינו מאוד לשנות את הדי אן איי של המועדון שבשנים האחרונות דשדש בתחתית והחלפנו כמעט 8 שחקנים בעמדות כאלו ואחרות אבל עדיין אומר לך שאין ערובה להצלחה, פתחנו את העונה לא טוב ועכשיו זה מתחיל להתחבר צריך סבלנות, אני מאמין שבסוף כולנו מחייך".

מחזור תשיעי, מגדל העמק במקום העשירי עם שלוש ניצחונות. זה מה שרציתם לראות ?

"3 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו לא לזה ציפינו לכן אמרתי שצריך סבלנות. כרגע זה מתחיל להיראות הרבה יותר טוב ואנחנו עומדים על מאזן של 6 משחקים ללא ספיגה וללא הפסד כולל הגביע התהליך מתחיל להתחבר".

מגדל העמק קיבלה הגרלה לא פשוטה בגביע המדינה בדמותה של קריית שמונה. יש אמונה שאפשרי לעבור ?

"אני אחזק אותך ואומר שזאת ההגרלה הכי קשה שיכולנו לקבל, משחק חוץ של שתי קבוצות בלי קהל אוהדים גדול , אם כבר הגענו לשלב הזה ציפינו למשהו גדול יותר, בלי לזלזל חלילה בקריית שמונה. אנחנו נעשה את הכל בשביל להיות הסינדרלה של הגביע".

עד כה העונה ניצחתם בכל מסגרת אפשרית את עירוני טבריה, האם אתם הכבשה השחורה שלהם ?

"עד עכשיו זה נראה ככה, אני אישית לא מאמין בזה. אני מאמין בעבודה קשה ובדרך ולמגדל העמק השנה יש דרך ורואים את זה ממשחק למשחק והדרך הזאת הגיעה גם למשחק מול טבריה אם זה עזר לנו לנצח ולקבל את הכינוי כבשה שחורה גם טוב".

מגדל העמק בסוף העונה ?

"מכוונים לפלייאוף העליון אבל את זה לא נשיג רק בדיבורים אלא רק במעשים ובהמון עבודה קשה".

מוטי קריספיל בעונה הבאה ?

"ברוך השם בחודשים האחרונים אני מאוד מתחזק בתורה והיכן שבורא עולם יחליט ויכוון אותי לשם אני אלך".

משהו לסיום ?

"מאחל לכולם עונה טובה ומוצלחת ובעיקר להפועל מגדל העמק שבע״ה נגיע לאן שאנחנו שואפים ונוכל להגשים את עצמנו. תודה ענקית למשפחה שלי ולאשתי שעומדת לצידי בכל דבר ודבר ורגע נתון, זה לא פשוט המקצוע הזה הוא שואב המון מהבית. מוקיר תודה לאלי מזרחי ולכל משפחת הפועל מגדל העמק".

*צילום: ארנון לוי

שתף: