*צילום: שלומי גבאי דוברות הפועל חדרה.

מנשה זלקה: "אני מאמין שאם היה לנו מגרש ביתי היינו עם עוד 8-10 נקודות בטבלה"

אחרי עונה מעולה שחדרה עוברת צוות אתר ליגה החליט לשוחח על כמה נושאים עם אחד משחקני המפתח של ההצלחה של הפועל חדרה, מנשה זלקה. לפניכם הראיון שהכנו עם שחקן הקבוצה. מאת: ידין אגם.

הקבוצה עוברת את אחת התקופות הגדולות של המועדון, לדעתך מהו סוד ההצלחה של המועדון ?

"הסוד טמון בחדר ההלבשה, יש לנו בקבוצה שחקנים שלפני הכל הם בני אדם וחברים, תמיד עוזרים ומפרגנים אחד לשני. יש לנו חדר הלבשה שמח, וחיבור מיוחד עם המאמן וההנהלה. הייתי בלא מעט חדרי הלבשה וחדר הלבשה כמו שיש לנו העונה עוד לא היה לי".

מבחינתך אחד משחקני המפתח של הקבוצה יש משהו שמאפיין את ההצלחה הפרטית שלך ?

"מאז שהתחלתי לשחק כדורגל אני שואף כל הזמן להתקדם ועובד קשה בשביל זה. אני כבר שנים עובד כל תקופת הכנה במהלך העונה באופן אישי עם מאמן כושר ברמה הכי גבוהה, דרור קאפח וזה עוזר לי להתקדם כל עונה יותר ויותר. אני יושב איתו על המחשב לאחר כל משחק והוא מנתח את המשחק שלי ועוזר לי לתקן טעויות ולהשתפר".

זה לא סוד שהשנה בגלל עניינים תקציביים הקבוצה נאלצה לשחק באצטדיון בעפולה,כיצד זה משפיע על שחקני הקבוצה לשחק באצטדיון הזה ?

"המגרש עצמו הוא נהדר ואין לנו בעיה לשחק שם, אבל אני יודע שאם היינו משחקים בחדרה אז במקום 600-800 אוהדים שבאים למשחק יבואו לפחות 3000. אני מאמין שאם היה לנו מגרש ביתי היינו עם עוד 8-10 נקודות בטבלה".

חלק מהשינויים שעברה הקבוצה היא במעמדת המאמן בין מומו ניסטל בתחילת העונה לבין ניסו אביטן איך זה היה לעבוד עם מומו ואיך זה לעבוד עם ניסו ?

"עם שניהם נהניתי לעבוד, כל אחד מהם מביא איתו דברים אחרים אבל הגדולה של שניהם היא לדעת להפיק מהשחקנים את המקסימום. צריך לזכור שמומו העלה את הקבוצה ליגה ובנה את הסגל הקיים ולזכות ניסו ייאמר שהוא לא בא להפוך הכל כמו שמאמנים אחרים עושים אלא המשיך פחות או יותר עם הסגל שפתח את העונה והביא עוד כמה דברים שלו והתוצאות בהתאם.  

לסיום, אחרי עונה מצויינת שלך איפה אתה רואה את עצמך בעונה הבאה וכיצד תפעל להגיע ליעד הזה ?

"רואה את עצמי בהפועל חדרה ובע״ה איתה בליגת העל. אמשיך לעבוד קשה בכדי לגרום לזה לקרות ואני מאמין שזה יקרה".

במהלך הראיון הפועל חדרה ממוקמת במקום השני בליגה הלאומית והיא קרובה מתמיד לעלות לליגה הבכירה. רק הזמן יגיד את שלו מה יעלה בגורלה של הקבוצה מהשרון והאם הם יצליחו במשימתם.

*צילום: שלומי גבאי דוברות הפועל חדרה.

שתף: