*צילום תמונה משה דהן

שישי של הכרעות בכל 4 סדרות רבע גמר הפליאוף בליגת ווינר

ארבע סדרות רבע גמר הפליאוף בליגת ווינר יוכרעו מחר (שישי, 16:00 שעה ראשית), בסיומן יקבעו 4 העולות לשלב חצי הגמר שיפתח ביום שני.

לאלופה מכבי פוליווד ראשל"צ ולמחזיקת גביע המדינה הפועל אלטשולר שחם ראשל"צ תספיק גם תוצאת שיוויון במפגשים הביתיים מול א.ס SGS רמה"ש ומ.כ יובלים חולון (בזכות הפרש השערים, בסדרות שהתוצאה בהן היא 1:1), בהתאמה. אם השתיים לא יפסידו – מצפה לנו החל מיום שני דרבי ראשוני לוהט בחצי גמר הפליאוף.

רק שהשתיים ודאי לא ישחקו על תיקו, אלא על ניצחון – שכן מספיק להביט במאזן של רמת השרון העונה ב'בית מכבי'. היא השיגה שני ניצחונות בשני המשחקים שבהם התארחה בהיכל הראשוני. אחד מהם היה בליגה, מיד לאחר שנוצחה בחצי גמר הגביע מול האלופה. השני, במשחק הראשון בסדרת הפליאוף הנוכחית (29:32).

מבט לאחור: בעונה שעברה, סדרת חצי גמר הפליאוף בין מכבי ראשל"צ לרמה"ש הוכרעה גם כן בתום המשחק השלישי, והוא היה דרמטי במיוחד והסתיים בניצחון 21:22 לטובת האלופה.

המומנטום נמצא בצד של האלופה, בוודאי אחרי ה-25:30 במשחק האחרון, ובכלל החזרה הדי מאולצת מהפציעות של איבן קראצ'יץ' ועומר גרא. אין ספק שלבטח אחרי דקות הפתיחה שבהן מכבי ראשל"צ נראתה מהוססת, ומצאה את עצמה בפיגור – לחזרה של השניים היה ערך מוסף. בדמות מנהיגות, נוכחות והעלאת היכולת הקבוצתית.

הפועל ראשל"צ בוודאי שיכולה הייתה לנשום לרווחה בחולון, אחרי ה-23:27 שהשווה את הסדרה, ומחזרתם ויכולתם הטובה של נובאק בוסקוביץ' ויובל גררה שתרמו 11 שערים יחד. האם חולון מסוגלת לשחזר את הניצחון 29:31 מהמשחק הראשון בנחלת יהודה? בספק. מה שכן, כמו רמה"ש, חולון מרגישה מצוין בנחלת יהודה. בעונה שעברה היא ניצחה בחנוכת האולם הראשוני, וקילקלה את משחק הפרישה של עידן מימון.

זו בוודאי הסדרה הכי משפחתית ברבע הגמר, כשעידן מול עומרי מימון על הקווים, וטולי ליבגוט מול מושיקו אלימלך (אבו ובנו) בין קורות שערי שתי הקבוצות. אגב, כמו מכבי ראשל"צ, גם הפועל ראשל"צ נזקקה בעונה שעברה לשלושה משחקים (מול הרצליה) כדי להעפיל לחצי הגמר.

בשתי הסדרות המקבילות, לאחר שיוויון במשחק הראשון בשני המפגשים – חלה תפנית. מכבי קסטרו ת"א וגם בני הרצליה השיגו ניצחונות ראשונים בסדרה, במשחקי החוץ באשדוד וברחובות (בהתאמה). מכבי ת"א הפגינה אופי, כמו ברוב שלבי העונה, וחזרה מפיגור של 3 שערים בהפסקת המחצית, לניצחון 23:26 על אשדוד (פרדראג דאצ'ביץ' ממכבי בכושר הבקעה טוב בסדרה וכבש עד כה 13 שערים מ-17 ניסיונות, ולצח מלול – מועמד מוביל לתגלית העונה – בכלל הולך טוב במשחקים מול אשדוד ובאחרון הוא כבש 5 שערים).

הרצליה עשתה זאת כמו גדולה, על אף שחסרה את כוכבה ולדיצה סטויאנוביץ' המורחק ואת ולדימיר דמיטרייביץ' שנפצע באותו משחק וכנראה סיים את העונה. הרצליה ניצחה 22:26 ברחובות. אובראד ראדולוביץ' וטל הרשקוביץ לקחו אחריות, וסיפקו 15 שערים יחד שעשו את ההבדל. הבשורה הטובה מבחינת הרצליה היא שסטויאנוביץ' יוכל לחזור ביום שישי. הסרבי הנהדר, שספק כרטיס כחול, וריצה הרחקה אוטומטית ביום שני, זוכה בבית הדין של האיגודים ולא ירצה הרחקה נוספת.

 אמור, רק הפתעה גדולה, בדמות למשל ניצחון של רחובות בהפרש של 5 שערים, או של אשדוד בהפרש 4 שערים, ימנע מפגש בין מכבי ת"א להרצליה (השתיים שסיימו במקומות 3-2 בליגת ווינר הסדירה, ובכלל בשני מפגשי הליגה – מכבי ניצחה על חודו של שער 27:28 במחזור הראשון, והמשחק השני הסתיים בשיוויון דרמטי – 31:31). מעניין.

בבית התחתון על ההישרדות יתקיים המחזור האחרון. משחק אחד יהיה לפרוטוקול בין הפועל קרית אונו שנשרה לליגה הלאומית לבין הפועל ר"ג שהבטיחה את הישארותה בליגת העל. המשחק השני בין מכבי קרית מוצקין לבין א.כ נס ציונה (16:30, גושן) יקבע את הדירוג הסופי במקומות 11-10 (זו שתסיים עשירית תפגוש את מכבי דימונה שסיימה שלישית בליגה הלאומית, וזו שתסיים במקום ה-11 תתמודד מול מכבי פ"ת שסיימה במקום השני בליגה הלאומית – במשחק המבחן שייערכו בשבוע הבא: ביום שני ה-23 בחודש, וביום שישי ה-27 בחודש מפגש הגומלין – משחקים שיערכו בשיטת בית/חוץ).

*צילום תמונה משה דהן

שתף: